Cena Bitcoinów na granicy katastrofalnego spadku w następstwie spadającej zmienności

Bitcoin na skraju dzikiego ruchu cenowego, jako że zmienność bije rekordy niskich cen

Bitcoin od tygodnia handluje na boki pomiędzy $9,400 a $9,100. Ani byki ani niedźwiedzie nie były w stanie zobaczyć żadnego znaczącego wybuchu, mimo że Bitcoin technicznie jest w codziennej tendencji wzrostowej.

Bitcoin i cały rynek krypto walutowy są znane z tego, że są bardzo niestabilne, jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy rynek akcji był znacznie bardziej niestabilny. Akcje takie jak Tesla i kilka innych przewyższyły Bitcoin w zyskach i zmienności.

Jednakże, wydaje się, że istnieje wskaźnik, który pokazuje, że Bitcoin Evolution jest bliski ogromnego skoku zmienności dość szybko. Zgodnie z danymi z Coinmetric, zmienność dziennych zwrotów (30d) spadła do niskiego poziomu, który nie był widoczny od marca 2019 roku.

Co więcej, jest to piąty najniższy 60-dniowy odczyt zmienności Bitcoina od czasu jego powstania.

Dominacja wolumenu na łańcuchu wskazuje, że duże ruchy cenowe są w pobliżu.
Według Josha Olszewicza, inwestora w Techemy Capital, wskaźnik ten może być wykorzystany do zrozumienia, kiedy Bitcoin jest bliski masowego ruchu w okresach niskiej zmienności. Analiza wskaźników on-chain może być niezwykle przydatna w krótkim i długim okresie. Metryki te mogą być dokładnymi wskaźnikami przyszłości, ale są trudne do wykonania.

Nie każdy może przeprowadzić analizę w łańcuchu bez żadnych narzędzi. Na szczęście istnieje wiele stron internetowych oferujących wszelkiego rodzaju wskaźniki, niektóre za darmo. Chociaż dane te mogą być naprawdę użyteczne, należy zauważyć, że w większości przypadków nie mają one zazwyczaj bezpośredniego wpływu na Bitcoin lub jakikolwiek inny atut.

Wolumen handlu Bitcoin jest jednym z najważniejszych wskaźników, ponieważ wskazuje, czy ostatnie ruchy zostały wykonane przez kilku dużych inwestorów lub wielu inwestorów. Wybuch byka bez dużej ilości wolumenu handlu nie jest bardzo silny, ponieważ mógł powstać dzięki dużemu wielorybowi kupującemu dużo Bitcoinów na raz.

Nadal istnieje problem płynności, nawet dla Bitcoin. Dzienny wolumen handlu na rynku kryptograficznym jest niewielki w porównaniu z innymi rynkami. Na przykład, dzisiaj mamy około 56 miliardów dolarów w wolumenie, kiedy rynek forex wynosi średnio około 6,6 bilionów dolarów dziennie.